آیا با فیلم و عکس می‌توانید طلب خود را در دادگاه ثابت کنید؟

بسیاری از افراد در جلسات دادگاه برای اثبات دلایل خود به عکس، فیلم و صداهای ضبط شده استناد می‌کنند.

در صورتی‌که شما از شخصی طلبی دارید، ولی هیچ‌گونه مدرکی از او در دست ندارید، می‌توانید از راهکار‌های قانونی استفاده نمایید تا طلب خود را اثبات و مطالبه نمایید. 

شرایط مطالبه طلب بدون مدرک

از جمله راهکارهای قانونی برای اثبات طلب اقرار شفاهی بدهکار، شهادت شهود، ارسال اظهارنامه و سوکند  دادن متهم است. اقرار شخص بدهکار آسان‌ترین راه ممکن برای اثبات داشتن طلب از یک شخص است. در صورتی‌که شخص، نزد قاضی اقرار نماید که به دیگری بدهکار است، به راحتی می‌توان از وی طلب را مطالبه کرد.

 اقرار شخص از طریق ضبط مکالمه تلفنی نیز به همان میزان سندیت دارد؟

در این خصوص باید گفت خیر، اقرار حضوری و مستقیم نزد قاضی بسیار محکمه پسند‌تر است از اقرار در فیلم یا مکالمه تلفنی و این موارد می‌توانند تنها نشانه‌ای باشند برای قاضی مبنی بر وجود طلب که در صورت وجود سایر دلایل قاضی به مدیون بودن بدهکار، یقین پیدا کند.

آیا فیلم و عکس ثابت کننده طلب می‌باشد؟

یکی از شیوه‌های اثبات طلب، استفاده از اماره است. اماره، به نشانه‌هایی گفته می‌شود که در کنار سایر دلایل می‌تواند در قاضی علم و یقین حاصل نماید، ولی به تنهایی نمی‌تواند برای اثبات ادعا مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از این نشانه‌ها که می‌توان به آن اشاره کرد استفاده از فیلم و عکس یا پیام‌هایی است که وجود طلب را نشان می‌دهد و امکان دارد موجب یقین قاضی شوند.

 

▪️ ALG ▪️

🔹مشاوره حقوقی شما را از ابعاد این تصمیمات و تبعات آن آگاه میکند و به شما این امکان را میدهد که با اطمینان تصمیم بگیرید.⠀

🔹گروه حقوقی امیری به منظور پاسخ به سوالات شما خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری را ارائه می‌دهد.


☎️ ۰۲۱ ۴۴ ۲۷ ۸۵ ۷۱⠀
☎️ ۰۲۱ ۴۴ ۲۷ ۸۵ ۷۲
📱 ۰۹۳۳ ۷۰۹ ۷۰۸ ۷ whatsapp
______________

⚖️ A M I R I L E G A L G R O U P ⚖️

🔸گروه حقوقی امیری
🔹با مدیریت بیژن امیری وکیل پایه یک دادگستری ⠀
🔹مدیر حقوقی صدا و سیمای ایران و دیگر سازمان ها⠀

 

Add Your Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *