عدم رعایت حجاب در خودرو شخصی و عواقب آن

کشف حجاب در خودرو و جریمه آن

موضوع بد‌حجابی در اتومبیل در سال‌های اخیر توجهات زیادی را به خود جلب کرده بود و قانون‌گذار را بر آن داشت تا به این معضل رسیدگی کند تا جلو رشد آن را بگیرد و مانع از جریحه‌دار شدن وجدان عمومی شود.

از این رو مجلس شورای اسلامی، در طرحی تحت عنوان طرح صیانت از عفاف و حجاب، مسئله کشف حجاب در خودرو را مطرح کرد.

با توجه به این طرح، حدود حجاب اسلامی، پوشش سر و گردن بجز گردی صورت است و عدم رعایت آن می‌تواند منجر به مجازات مرتکب شود.

جریمه کشف حجاب در خودرو علاوه بر مجازات قانونی که می‌تواند شامل جرم بی‌حجابی و بدحجابی باشد، ۱۰۰ هزار تومان جریمه و ۱۰ نمره منفی نیز دارد.

 

پیامک کشف حجاب در خودرو

وقتی بی‌حجابی در خودرو رویت شود، ابتدا پیامکی برای مالک خودرو ارسال می‌شود که به مالک تذکر داده می‌شود.

این پیامک، پیامک تذکر کشف حجاب در ماشین است که اساسا نیازی به پیگیری مالک یا راننده ندارد و تنها گوشزد و اخطاری است به مالک خودرو تا از تکرار دوباره بی‌حجابی در ماشین جلوگیری کند.

در صورتی که بی‌حجابی مجددا در همان خودرو رویت شود، پیامک بعدی شامل متنی است که در آن نوشته شده جرم کشف حجاب در خوردروی شما صورت گرفته است.

ضمن اخطار مبنی بر عدم تکرار، ابلاغ می‌شود حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز برای رسیدگی به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود یا کلانتری‌های تهران بزرگ مراجعه کنید.

جریمه کشف حجاب در خودرو

بعد از دریافت این پیامک، مالک باید به کلانتری محل سکونت خود مراجعه کند و تعهد کتبی بدهد که مجددا در این خودرو بی‌حجابی صورت نخواهد گرفت.

البته در صورتی که پیامک بی‌حجابی در خودرو دارای کدهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ باشد، باید به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه نمود. که هر کدام از این کدها مربوط به موضوع متفاوتی است.

  • کد تخلف ۱۴ و ۱۵: پلیس امنیت اخلاقی برای بد حجابی در خودرو
  • کد تخلف ۱۶: پلیس امنیت اخلاقی برای پوشش نامناسب در خودرو

Add Your Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *